• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Oyun Gelişimi ile ilgili Öneri Başlığı

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Herkese iyi akşamlar dilerim
Öncelikle şehir dışında olduğumdan dolayı, yanımda bilgisayarım olmadığından dolayı maalesef hızlı geri dönüşler yapamadığım için özür dilerim. Ancak evimdeyim ve online oldum. Lütfen bir şeyler daha yazmadan biraz sonra yazacaklarımı okumanızı rica ediyorum

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Öncelikle yaşanan olayın hoş olmadığı ve vatansever namı diğer archimeds'in söylemlerinin kabul edilebilir olmadığı konusunda oyuncularımıza hak veriyorum. Sadece söylem olarak baktığımızda "başıboş köpekler ve destekçileri" söylemi de buna karşılık yazılan "seni oraya admin diye koyanın" söylemi de ilgili ceza puanlarını almıştır.

Fakat destek takımında olduğu bilinen bir kişinin, oyuncu hesabıyla da olsa, imalı gibi görünse de hiçbir şekilde hakaret etme hakkı yoktur, oyun içinde CP almış olması, oyun bazlı gereken cezadır, ama destek takımını bu şekilde zor durumda bırakması, takım içindeki bir kişinin bu şekilde söylemlerde bulunması da benim açımdan kabul edilebilir değildir, maalesef vatansever arkadaşımız oyuncu kimliğini admin kimliğinin önüne koyma hatasına düşmüştür. Bazı hatalar kabul edilebilir, bir şekilde çözülebilir ama bazı hataların geri dönüşü yoktur, maalesef bu da onlardan biri olmuştur. Süreç arkdaşımızın istifası ile sonlanmıştır.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Fakat eklemek istediğim konular da var, kimsenin hakkını yemek istemem. Archimedes şimdiye kadar dürüst ve özveriyle çalışan bir arkadadaşım olmuştur, her zaman tarafsız davranmış, takım içindeki işlemlerde tek bir kimse benim kasabamda, benim ittifağımda, karşı tarafta şeklinde bir yaklaşımda asla bulunmamıştır. Kaldı ki gelen tüm şikayetler mutlaka benim incelememden de geçmektedir. Bu bazda kesinlikle kendisine kefil olurum.

devilltown

Kıdemli Üye
Öncelikle yaşanan olayın hoş olmadığı ve vatansever namı diğer archimeds'in söylemlerinin kabul edilebilir olmadığı konusunda oyuncularımıza hak veriyorum. Sadece söylem olarak baktığımızda "başıboş köpekler ve destekçileri" söylemi de buna karşılık yazılan "seni oraya admin diye koyanın" söylemi de ilgili ceza puanlarını almıştır.

Fakat destek takımında olduğu bilinen bir kişinin, oyuncu hesabıyla da olsa, imalı gibi görünse de hiçbir şekilde hakaret etme hakkı yoktur, oyun içinde CP almış olması, oyun bazlı gereken cezadır, ama destek takımını bu şekilde zor durumda bırakması, takım içindeki bir kişinin bu şekilde söylemlerde bulunması da benim açımdan kabul edilebilir değildir, maalesef vatansever arkadaşımız oyuncu kimliğini admin kimliğinin önüne koyma hatasına düşmüştür. Bazı hatalar kabul edilebilir, bir şekilde çözülebilir ama bazı hataların geri dönüşü yoktur, maalesef bu da onlardan biri olmuştur. Süreç arkdaşımızın istifası ile sonlanmıştır.
sizin adil davranacagınızda zerre kadar ümidimi kesmemiştim ve evt oyuncu kımlıgını yonetıcı kımlığını hiçe sayarak sızı ve takımınızı zor duruma soktugu için İSTİFA etmesı onurlu bir davranış ..her iki taraf içinde hayırlısı olsun

koray32

Kıdemli Üye
Fakat eklemek istediğim konular da var, kimsenin hakkını yemek istemem. Archimedes şimdiye kadar dürüst ve özveriyle çalışan bir arkadadaşım olmuştur, her zaman tarafsız davranmış, takım içindeki işlemlerde tek bir kimse benim kasabamda, benim ittifağımda, karşı tarafta şeklinde bir yaklaşımda asla bulunmamıştır. Kaldı ki gelen tüm şikayetler mutlaka benim incelememden de geçmektedir. Bu bazda kesinlikle kendisine kefil olurum.
Vatana hakaret edenlere de cp gelir umarım, artık Admin de olmadığına göre HAYVAN yakıştırmaları (ben demirtuğa yaparken cp sebebiydi) ban sebebi olur diye umuyorum, yok olmuyorsa terazi şaşmış olur zaten

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Diğer söylemek istediğim konu, biz bu konuyu uluslararası platforma yansıtırız konusudur. Şunu hatırlatmalıyım ki hiç bir ülke sunucusu diğer ülke sunucularının konularına müdahil olmaz. Bu durum romanya takımının bizim forumda şikayet edilmesi ile eşdeğerdir. Nasıl ki biz o yazışmaları yok saydık, aynı durum diğer ülke suncuları için de geçerldir. EN sunucusu veya Almanya sunucusu bu oyunun yönetici sunucusu değildir. Yönetici sunucusu yoktur. Merkez yönetim vardır.

İlk şikayet mercii TR Destek Birimi ve TR CMsidir. Sonrasında diliyorsanız merkeze şikayette bulunabilirsiniz, her oyuncumuzun en doğal hakkıdır. Defalarca birçok oyuncuya da şikayette bulunabileceği e-mail adresini aktardım. Birazdan email adresini bulup bu mesajı editleyip tekrar yazacağım.

Düzenleme: oyuncularımız dilerse takım hakkındaki şikayetlerini : west.support@innogames.com adresine yazabilir

Son düzenleme:

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Bu arada sadece vatansever için söylemiyorum, oyundaki mekanikleri, oyun içindeki tanımlamaları kışkırtma amaçlı kullanan oyuncularımızın da olduğunu gerçeğini unutamayız. Buna noel saksofonu eşyası da, kazık eşyası da, hayvansever başarısı da, aptalca profil kelle ödülü de vs bir çok şey dahildir. Oyun tanımlamalarını kullanınca çok masum gibi görünmekte ama bunların masum olmadığını hepimiz biliyoruz ve bu tip yakıştırmlar da beraberinde maalesef birçok uygunsuz söylemi getiriyor.

Şuncacık kişi kalmış bir TR sunucusunda oyuncularımızın böylesine birbirleriyle kapışmaları, rakiplikten ziyade düşmanca tavır sergilemeleri çok üzücü.

koray32

Kıdemli Üye
Bu arada sadece vatansever için söylemiyorum, oyundaki mekanikleri, oyun içindeki tanımlamaları kışkırtma amaçlı kullanan oyuncularımızın da olduğunu gerçeğini unutamayız. Buna noel saksofonu eşyası da, kazık eşyası da, hayvansever başarısı da, aptalca profil kelle ödülü de vs bir çok şey dahildir. Oyun tanımlamalarını kullanınca çok masum gibi görünmekte ama bunların masum olmadığını hepimiz biliyoruz ve bu tip yakıştırmlar da beraberinde maalesef birçok uygunsuz söylemi getiriyor.

Şuncacık kişi kalmış bir TR sunucusunda oyuncularımızın böylesine birbirleriyle kapışmaları, rakiplikten ziyade düşmanca tavır sergilemeleri çok üzücü.
Üzücü diyerek geçebiliyorsak ben niye cp yedim ki, oyun bunu yasaklıyorsa bunlar cp niye yemiyor yasaklamıyorsa ben zamanında niye yedim, bilgi amaçlı soruyorum sadece

kacak47

Üye

2014 ten sonra kural mı değişti oyuncu oynadıgı dünyada yetkili olamıyordu ...

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
2014 ten sonra kural mı değişti oyuncu oynadıgı dünyada yetkili olamıyordu ...
D1'de oynamayan oyuncu sayısı çok az olduğu için ve/veya D1'de oynamayan ama oyun tecrübesi yeterli olmayan oyuncular olduğu için TR'de bu kuralı uygulamak maalesef zor ve zaten hiç uygulanmamış, yani en başlarda olabilir belki ama sonrasında zaten uygulanmamış

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Üzücü diyerek geçebiliyorsak ben niye cp yedim ki, oyun bunu yasaklıyorsa bunlar cp niye yemiyor yasaklamıyorsa ben zamanında niye yedim, bilgi amaçlı soruyorum sadece
üzücü olan oyuncularımızın arasında bir şekilde birliktelik sağlanamaması, oyundan keyif alamaya çalışma yerine bir şekilde devamlı çatışma durumuna dönüşmüş olmasıdır.
Hayvan yakıştırmaları cp almaktadır

Yorumunu görüşünü yazanlara eyvallah. Ek olarak bolca iftira atanlara, yalanı alışkanlık haline getirmiş utanmayanlara söylecek sözüm yok. Bunun için nefesimi tüketmeyeceğim. Oyun kurallarına da aykırı olan tehdit suçunu işleyenlere de gereğinin yapılacağını düşünüyorum. Kanıtlayamadığınız, uydurduğunuz söylemleri ciddiye alıp cevap vermeyeceğim. Herkese iyi oyunlar.

kacak47

Üye
D1'de oynamayan oyuncu sayısı çok az olduğu için ve/veya D1'de oynamayan ama oyun tecrübesi yeterli olmayan oyuncular olduğu için TR'de bu kuralı uygulamak maalesef zor ve zaten hiç uygulanmamış, yani en başlarda olabilir belki ama sonrasında zaten uygulanmamış
sizinde işiniz zor allah yardımcınız olsun doğrur oyuncu sayısı çok az 2014-2017 arası baya oyuncu kaybı yaşandı umarım bir nebze olsun düzelir iyi çalışmalar dilerim...

avare-mu

Aktif Üye
,,,
Aylardır kışkırtmaya çalışan 1-2 kişi var zaten vatanı, dayanamayıp tepki göstermiş, insandır. Söylediği sözleri sanki TÜM NOKTA BİRLİĞİNE söylenmiş gibi lanse edilmesi de hoş olmamış. Konu muhtemelen ilgili insanlara bile isteye yanlış yansıtılmış, sağlık olsun. Zamanında B.Demirtuğ adlı (ki herkese ana avrat küfrederek banlanan birisinden bahsediyoruz) sinektuğ dediğimde cp almıştım, vız, raid vs yazdığımızda bile uyarı, ceza puanı alıyorduk. Vatansever'in admin oluşundan ötürü rahat rahat profilinize HAYVANSEVER yazıp aaaa bu sadece bir başarı title'ı diye geziyorsunuz, salonda ben hayvanseverim yazıp gülüyorsunuz. Bu çifte standart bile admin title'ını tarafsız kullanışının ve hatta kendi aleyhine kullanışın kanıtıdır.. Talihsiz bir olay olmuş, yine de buradan vesile olması sebebiyle ne kadar Atatürk düşmanı varsa hepsinin,,

3122 adlı eklentiyi görüntüle

Selam,

Konudan tamamen bağımsız olarak sadece merak ettiğim için soruyorum,
Düello seviyesi 373 ün yanında görünen ? bende görünüyor. Hangi görevi yapınca çıkıyor o işaret ?

Deadwood22

Kıdemli Üye
İşte her şey olması gerektiği gibi olunca benim canım sıkılıyo.. :D Açıklamalar yerinde ve açık

Archimedes e şimdiye kadar verdiği emekler için teşekkür etmek lazım uzun süre görevini yerine getirdi, keşke Vatansever. ile arasına mesafe koyabilseydi ama sağlık olsun. Bu bir oyun, kimse bir birine alınmasın kızmasın yoksa bu oyunun güzel bir tarafı yok, oyunu güzel yapan içindeki ittifaklar ve kavgalar :) Yeni kaosları gözlüyor iyi yıllar diliyorum :)

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Selam,

Konudan tamamen bağımsız olarak sadece merak ettiğim için soruyorum,
Düello seviyesi 373 ün yanında görünen ? bende görünüyor. Hangi görevi yapınca çıkıyor o işaret ?
Ticketlayabilirsin inan ben de bilmiyorum
"the west essentials" scripti olanlara görünüyor o yeşil soru işareti. Farklı bir scriptin de o işlemi yapıp yapmadığını bilemiyorum.

Oyunumuzda tüm scriptlerin, özellikle güvenlik açısından kullanımının uygun olmadığını hatırlatmak isterim.