• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Bilgilendirme Kale Savaşı Düzenlemeleri - Deneme Savaşları

• Konuyu başlatan DeletedUser10256
  • Başlangıç tarihi

devilltown

Kıdemli Üye
sistemsel olarak savaşlarda tabii ki sınır getirebiliriz ama denildiği gibi saldırı 30 ise savunma 30 olana kadar saldırıya kayıt alınmasın, sonra kayıt devam etsin gibi bir işlemi otomatik yapamıyoruz, sanırım yanlış anlaşılma burada olmuş. En baştan her ikisi için de sınırlama getirebiliriz, yani her ikisi de en fazla 15 katılımcı olsun diyebiliriz. Ancak bu durum oyuncuların katılımını engellemiyor, sadece sistem ilk 15 katılanı oyuna alıyor diğerlerini savaşa almıyor, otomatik savunma tarafına aktarmıyor veya savaşa kaydolurken sistem "dur buraya kaydolamazsın" demiyor. Kalabalık sunucularda en baştan genel katılımcı sayılarına göre bu sayı belirlenebiliyor veya sonrasında manuel olarak tamam buraya daha fazla katılımcı olmasın şeklinde ayarlanabiliyor veya belirlenenden daha fazla katılımcı olmuşsa manuel olarak oyuncuyu bir taraftan çıkarıp diğer tarafa ekleyebiliyor. Bu arada Colorado'da değişik bir düzenleme var : Orada kale savaşçıları adına konuşan bir oyuncu konseyi var ve bu konsey savaşların dengelemesini yapıyor ve buna göre de savaşlarda sistemsel ayarlamalar yapılıyor.
coloradoda 6 yıldır aktıf oynuyorum ve dedıgınız konsey her türlü savaş işinde cok başarılı ve her akşam etkınlık olsun yada olmasın savaş öncvesı bir yonetım üyesi muhakkak salonda hazır bulunuyor .bizde ise yönetıci etkınlık kalesınde olursa ne ala yoksa oyunda hiç yok oyuncuların ilgisizliği evet haklısınız ama siz yönetımın ilgisizliği asla kabul edılemez hatta dün gece d1 de bu yönetıme dahıl olan admın ve etkınkılcılerdekı eski avatar ve grıngo setelrı üzerine oldukca konusuldu ve hak verceksınız ki buyukde tepkı aldınız..oyuncuların hem para hem zaman harcayarak yarıştıgı özellikle GRINGO SET parcaları için verdıgı emeği göz önunde bulundurarak haftada 2 defa oyuna bakan bir yonetıcının bu eşyalara sahıp olması buyuk tepkı alıyor..anlaşılan İNNOda HAK HUKUK GUGUK konumuna gectı

Castar7

Kıdemli Üye
coloradoda 6 yıldır aktıf oynuyorum ve dedıgınız konsey her türlü savaş işinde cok başarılı ve her akşam etkınlık olsun yada olmasın savaş öncvesı bir yonetım üyesi muhakkak salonda hazır bulunuyor .bizde ise yönetıci etkınlık kalesınde olursa ne ala yoksa oyunda hiç yok oyuncuların ilgisizliği evet haklısınız ama siz yönetımın ilgisizliği asla kabul edılemez hatta dün gece d1 de bu yönetıme dahıl olan admın ve etkınkılcılerdekı eski avatar ve grıngo setelrı üzerine oldukca konusuldu ve hak verceksınız ki buyukde tepkı aldınız..oyuncuların hem para hem zaman harcayarak yarıştıgı özellikle GRINGO SET parcaları için verdıgı emeği göz önunde bulundurarak haftada 2 defa oyuna bakan bir yonetıcının bu eşyalara sahıp olması buyuk tepkı alıyor..anlaşılan İNNOda HAK HUKUK GUGUK konumuna gectı

Ne diyeceğimi bilmiyorum, baş yöneticinin açıklamalarına bakıyorum sonra tercihlerine bakıyorum, isyan ediyorum isyan. Yahu bir etkinlik yöneticisi almışsın ayda 1 keyfi gelirse etkinlik düzenliyor yoksa piyasada zaten gözükmüyor. Öte yandan yok konsey vs. diyorsunuz yine sorumluluğu üzerinizden atıyorsunuz kusura bakmayın ama bu D1 hatta TR serverlarının bu hale gelmesinde ki en büyük neden yönetimin ve yöneticilerin sorumsuzluğudur.

Size yöneticilere biz oyuncular olarak defalarca kez gelin bir şeyler yapalım sizde destek verin dedik, hatta gelin dünya 1 özelinde böyle bir konsey kuralım önce bir tartışalım sizde fikirlerinizi düşüncelerinizi belirtin yapabilecekleriniz hakkında bize bilgi verin destek olun dedik sonuç kocaman bir 0 ve beraberinde sorumsuzluk. Bunları sizin yüzünüze vurduğumuz da aldığımız tepki zaten içler acısı ' inno beni seviyor memnun şikayet yok o yüzden görevimdeyim' evet TR server bünyesinde batan bir oyunun daha hızlı yok olmasına iştirak ediyorsunuz DEVŞİRME bir topluluk yöneticisi olarak.

Gringo konusunda diyeceğim tek şey, umarım o verilen gringolar pazarda satışa takasa kapalıdır. Zaten niçin verildiğini ne yapılmış ki hakedilmiş olarak görülüyor onuda anlamıyorum. Bana kalkıp bütün serverlar ki yöneticileri veriliyor demeyin, diğer serverların yöneticileri bizim etkinlik yöneticisi kadar sorumsuz ve laf olsun torba dolsun diye konuşan yada kendini kaybedip yönetici kimliğini unutup ergen ergen cevaplar veren polemiklere giren bununla beraber de sorumlusu olduğu baş yönetici onun adına özür dilemiyordur. Hoş özür dileyen topluluk yöneticisininde oyunculara yaklaşımı verdiği cevaplar ortada bana destek üzerinden vermiş olduğunuz cevapları YAYINLATMAYIN o gün o zeka ne kadar ergenleştiyse sizde o kadar ergenleştiniz.

DeletedUser10256

Guest
Saat 15.00 İtibariyle :SaldıranSavunan
Dünya 1916
İstanbul313
Jüpiter111

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser10256

Guest
Saat 17.00 İtibariyle :SaldıranSavunan
Dünya 11118
İstanbul914
Jüpiter112

*SHARAPCHI*

Aktif Üye
gringo zeka nabuyor
:D
grıngoyu mu artı 3luyor

DeletedUser10256

Guest
Saat 18:43 İtibariyle :SaldıranSavunan
Dünya 11221
İstanbul1114
Jüpiter213

DeletedUser10256

Guest
Saat 19:30 İtibariyle :SaldıranSavunan
Dünya 11223
İstanbul1415
Jüpiter316

*SHARAPCHI*

Aktif Üye
ya castarcıgım kendını ne yoruyorsun bu daha kendını bılmıyor duzeltememıs gelmıs sureklı aynı sayfasyı paylasıyor wördu fılan bılıyormu excel fılan :D :D

öğrenmiş bıcagı değil bıçağı

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Kale savaşları dışındaki tartışma ve görüşleriniz için lütfen başka bir başlık açarak devam edin. Buradan kale savaşlarının düzenlemesi ile ilgili bilgileri toparlayacağız.

devilltown

Kıdemli Üye
bu yeni sistem katılım 100-80 olursa evet idealdır ama TÜRK serverlerınde 20-20 oldugunda sevinç narası atılan bir katılım var iken bu sistem tamamen TÜRK serverlerınde savaşları bıtırır..
yani katılımcı+sevıye = tecrube puanı ise yandık:)

Castar7

Kıdemli Üye
Tebrik ederim, şu gönderiyi düzenlemenin güncellemenin nasıl yapıldığını Zek (Zekeriya, Zeko, @Mars ) ' da öğretin de elli tane gönderi paylaşmasın.

Son düzenleme:

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Ne var ne yok alanına tıklanınca, düzenleme yapılan gönderiler en üste çıkmaz ama yeni gönderiler en üste çıkar, yani her iki yönetemin de kendine göre avantajı var.

Castar7

Kıdemli Üye
Ne var ne yok alanına tıklanınca, düzenleme yapılan gönderiler en üste çıkmaz ama yeni gönderiler en üste çıkar, yani her iki yönetemin de kendine göre avantajı var.
  1. Forum, amacı dışında kullanılmamalıdır. Gereksiz ve içerikçe boş mesajlar atmak, aynı başlıkta arka arkaya mesajlar atmak (flood), mesajlarda sadece başkasının alıntısını, gülümsemeleri ( ikonlar) veya +1 gibi ifadeleri kullanmak ve benzeri faaliyetler yasaktır. Aksi durumlarda mesajlar silinir.
Avukatlığa gerek yok diye düşünüyorum, keşke her şeye bir cevap yetiştirme performansınızı dün akşam size sorulan sorulara karşı da gösterebilseydiniz.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Gereksiz ve bı-oş mesajlar atmak gerçekten yasaktır; yeni bir güncelleme yayınlayacağız umarım yukarıda kalmaz