• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Oyun Gelişimi ile ilgili Öneri Başlığı

Bilindiği üzere etkinliklerin free setleri sadece 1 kez kazanılabileceği varsayılarak geliştirilmeye (+ basmak) kapalı vaziyetteler ancak çeşitli etkinliklerden set itemi ödülü olarak free set parçaları kazanılabiliyor. Bazı free setler + basmaya değebilecek kıymetteler free setlerin geliştirilmelerinin açılması gerektiğini düşünüyorum. Eski free setlerin hepsini geliştirmeye açmak kabul edilmezse bile hiç olmazsa önümüzdeki ölüler günü etkinliğinden itibaren gelecek free setler oyuna geliştirmeye açık olarak eklenebilir.

Fexus

Üye
Bilindiği üzere etkinliklerin free setleri sadece 1 kez kazanılabileceği varsayılarak geliştirilmeye (+ basmak) kapalı vaziyetteler ancak çeşitli etkinliklerden set itemi ödülü olarak free set parçaları kazanılabiliyor. Bazı free setler + basmaya değebilecek kıymetteler free setlerin geliştirilmelerinin açılması gerektiğini düşünüyorum. Eski free setlerin hepsini geliştirmeye açmak kabul edilmezse bile hiç olmazsa önümüzdeki ölüler günü etkinliğinden itibaren gelecek free setler oyuna geliştirmeye açık olarak eklenebilir.

envanteri zengin ve uzun süredir oynayan oyuncular için güzel olur ama free setler satılırsa ve de artı basılırsa bu bazı oyuncuların suistimaline uğrar diye düşünüyorum.
Öneri olarak : haritaya atılan işaretçileri tek tuşla kaldırmak istiyorum artık .bence bu eklenebilir

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Sayın Heisenberg, öneriniz için teşekkür ederiz. Ancak free setler pazara konamıyor, yani yerel forum etkinliği dışında tekrar alınma şansı yok ki o da belki son aşamaları kaçırmış oyuncularımız için küçük bir avantaj olabilir. Bir de her ülkede eski set eşyları mutlaka ödül olarak verilmiyor.

Etkinlik free setleri dediğiniz gibi 1 kere kazanılabilecek varsayımı ile hazırlanmıştır ve bundan sonra da bu setlerde bir değişime gidilmeyecektir.

koray32

Kıdemli Üye
Kasabalardaki satıcıların (terzi-züccaciye-silah tüccarı) ekranına girdiğimizde bir arama satırı olmalı, bir item arandığı takdride 16 sayfa bakmak zorunda kalıyoruz, örneğin ben gri kumaş şapka arıyorsam terziye girip gri yazdığımda sadece gri itemleri listelemeli gibi

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Sevgili Kovboylar,
Aslında yukarıda yazılanların hepsi ya bizim tarafımızdan ya da başka ülkeler tarafından zaman zaman öneriildi. Yine de 3 başlık halinde bir raporlama yapacağım:
  1. Envanter :
    • Ürün alanının ayrıştırılması: Binek+eyer, Kullanılabilir, Görev eşyası gibi
    • Envanter için farklı kirterlerde sıralama seçeneği getirilmesi (örneklerle beraber)
  2. Kasaba Dükkanları: Dükkanlara arama seçeneğinin eklenmesi
  3. Etkinlik Ödülleri: Ödül sandık içeriklerinin gözden geçirilmesi, özellikle nadir olanların düzenlenmesi (ki bunu ekim festivali geri bildirimi için yazmak daha iyi olacaktır)

Bir de @Fexus 'un "haritaya atılan işaretçileri tek tuşla kaldırmak istiyorum" önerisi raporlanacaktır.

SOLDEREM

Üye
Ben başka bir konuda öneri sunmak istiyorum. Öncelikle macera olayına bir çözüm getirilmesi yönünde bir görev tamamlamak için 6 oyuncuyu online olarak jüpiter de bulmak imkansız NPC düellosu var NPC kale savaşı var neden NPC macera yapılmasın... 3 macera NPC hali hazirda olsa yada seçenek olsa NPC li macera mi online oyuncularla seçeneği olsa,bir gorev ici 1 hafta beklemesek.

SOLDEREM

Üye
Bir onerim daha var bu tecrübe iksirini tahvil satışa sunulması tahvil ile alinmasi ve yüzde 1-3-5-7-10 gibi tecrube veren iksirlerin satışının yapilmasi yönünde. Bu iksirler ya haftalik kullanima izin verilmesi lazim. Ben pazartesi kullandığım iksiri diğer pazartesi gününe kadar kullanamayayim.

Adyghe

Kıdemli Üye
Oyun etkinliklerinde(Ekim,paskalya vs) Nadir bölümden çıkan yağma sandığı, ilk yardım kiti ve çelik destekli sandık yerine başka eşyalar getirilebilir. Veya hiç olmasa da olur. Çünkü bir işlevi yok hiçbirinin.
Aynı şekilde 48klık son kısımdaki iksir çıkma ihtimalinin de düşürülmesi gerekiyor bence. Külçe verip veya 48k kraker toplayıp iksir çıkınca insan dolandırılmış hissediyor :D

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Bir onerim daha var bu tecrübe iksirini tahvil satışa sunulması tahvil ile alinmasi ve yüzde 1-3-5-7-10 gibi tecrube veren iksirlerin satışının yapilmasi yönünde. Bu iksirler ya haftalik kullanima izin verilmesi lazim. Ben pazartesi kullandığım iksiri diğer pazartesi gününe kadar kullanamayayim.
Yanlış hatırlamıyorsam bu şekilde bir öneri geçen sene başka bir ülkeden gelmişti ama kabul edilmemişti. Eski önerileri inceleyeceğim, eğer farklı bir öneriyse bunu da bu akşam raporlayacağım

SOLDEREM

Üye
Aynı şekilde 48klık son kısımdaki iksir çıkma ihtimalinin de düşürülmesi gerekiyor bence. Külçe verip veya 48k kraker toplayıp iksir çıkınca insan dolandırılmış hissediyor :D
Aynen zaten eski oyuncularin elinde acilmamis bir suru zarf var zaten. Hali hazirda 3000 tahvil de duruyor bir heves ile açıyorsun sonra heves meves kalmıyor insanın iştahı kapanıyor resmen.

koray32

Kıdemli Üye
Ooo asla olmaması gereken bi fikir

devilltown

Kıdemli Üye
Neden????kale savaşı yok düello yok macera yok .yoklar var varlar yok bu oyunda. Ben jupiterde oynuyorum sabah akşam kilisedeyiz biraz daha böyle gidersek papazliktan keşiş olma yolundayiz.
evet saydıkların yok .. peki bunların yokolma sebebini hiç sorguladıkmı tecrube iksiri ne tahville nede külçe ile satılmamalı şahsi fikrim bu oyuna zaman ayırarark gelişmeye ugrasanlar ile oyuna para vererek hızlıca yükselmeyı amaclıyanlar arasında korkunç bir uçurum yaratıcaktır. ben pek yeni dünyalarda bulunmam JÜPİTER de bır heves bir umutla başaldık ve korktugumuz oldu 3 ay içinde kendini imha etti keza bu KAHRAMANMARAŞ içinde gecerlı oyunu bu hale getıren biz oyuncularıZ: