• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Oyun Gelişimi ile ilgili Öneri Başlığı

SOLDEREM

Üye
bunu anlayamadım, kaleye NPCler yerleştirmemizi istiyorsunuz anladığım kadarıyla ama sonrasını anlayamadım, botları biz ayarlayalımdan kast ettiğiniz nedir?
şu şekilde anlatayım anse kalesi gibi sabit bir haydut kalesi yapılsın orada seçmeli haydut sayısı olsun 4 online oyuncu olarak kale ye gideceksek bot sayısını biz belirleyelim. 4 kişi ile girdiğimiz kalede bot sayısı 8 6 12 20 10 gibi bot askeri biz belirleyelim. Buradan galip gelirsek düşman botların seviyesine ( sabit de olabilir seviye) göre tecrübe ve para ödülü olsun. Macera gibi her daim açık olsun belir bir saati olmasın ve tüm dünyalardan katılım sağlanabilsin.
Çok mu şey istiyoruz admin hanım:)

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
şu şekilde anlatayım anse kalesi gibi sabit bir haydut kalesi yapılsın orada seçmeli haydut sayısı olsun 4 online oyuncu olarak kale ye gideceksek bot sayısını biz belirleyelim. 4 kişi ile girdiğimiz kalede bot sayısı 8 6 12 20 10 gibi bot askeri biz belirleyelim. Buradan galip gelirsek düşman botların seviyesine ( sabit de olabilir seviye) göre tecrübe ve para ödülü olsun. Macera gibi her daim açık olsun belir bir saati olmasın ve tüm dünyalardan katılım sağlanabilsin.
Çok mu şey istiyoruz admin hanım:)
Açıkcası evet ;) siz oyuna tamamen yeni bir özellik getirilmesinden bahsediyorsunuz.
Aslında yukarıdaki hapsihane özelliği de aynı şekilde.

Talep edilen yeni özellikler şeklinde raporlanabilir

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Bu haftasonu raporlanacak öneriler:

Geliştirme Önerileri
  • Bonus madalyaların toplu kullanılması için bir birleştirme veya kolaylık sağlanılması
  • Pazardaki eşyları toplu bir şekilde satın almak
  • Kilise inşası çalışma kategorisinden çıkarılmalı veya TP artıran güçlendirmeler kullanıldığında daha fazla TP vermeli
  • Görev Kitapçığında tamamlanan veya devam eden görev dizileri için arama seçeneğinin olması. Devam edilen görev dizileri için (örneğin son yapılanlar) ayrı bir sekme olması
  • Aranan oyuncuları düelloda yenince, daha fazla TP kazanılsın (oyuncu kendisinin kelle ödülü koyduğu kişiyi düelloda yenerse TP almasın)
  • Uyuma içeren görevler seçmeli olsun. Örneğin uyu veya xxx saat çalış, xxx NPC düellosu kazan vs)
  • Görevlerde araştırmaya çık çalışması çok fazla geliyor, bunun dengelenmesi
  • Hainlerin savaşa katılamaması seçeneği getirilsin
Yeni Eklenebilecek Özellik Önerileri
  • 2 kişilik macera oyunu
  • Genel bir hapishane: savaşa kaydolup gelmeyeneler buraya girsin ve kefaretle çıkabilsinler veya 1 gün hapis yatsınlar
  • Kasabada Şerif, Şerif Yardımcısı, Hapishane olsun. Yakalanan kanun kaçakları bu hapishaneye girsin. Hapishaneden kefaletle çıkabilsin veya 6-8 saat gibi uyusun ama hayat ve yetenek puanı tam dolmasın
  • İçinde haydutlar olan bir kale olsun ama haydut sayısı kaleye savaşa giren oyuncular tarafından belirlensin. Kale savaşı kazanılırsa kaledeki haydutların seviyesine göre TP kazanılsın. Tüm dünyalardan giriş olsun. Macera oyunu gibi yeni bir oyun.
  • Oyuna banka soygunu gelsin. Başka kasabaların bankasını soyabilelim

Son düzenleme:

levis501

Kıdemli Üye
Bu haftasonu raporlanacak öneriler:

Geliştirme Önerileri

• Pazara aynı şekilde birden fazla satış eklemek istediğimizde bunu toplu şekilde yapabilmek (örneğin 100 kere birer tane ürünlük satış)
  • Kilise inşası çalışma kategorisinden çıkarılmalı veya belirli güçlendirmeler kullanıldığında daha fazla TP vermeli
Yeni Eklenebilecek Özellik Önerileri

• Oyuna banka soygunu gelsin. Başka kasabaların bankasını soyabilelim

1. Zaten pazara tek seferde birden fazla eşya atabiliyoruz.
2. Kiliseden aldığınız tp az mı geldi. İtiraz ediyorum. Oyun zaten inşaat oyununa döndü. Hatta kilisenin verdiği tp azaltılmalı.
3. Buna da itirazım var. O zaman herkes kasabalara saldırır. Burada 15 yıllık kasabalar var. Haksız kazança sebep olur.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
2. Kiliseden aldığınız tp az mı geldi. İtiraz ediyorum. Oyun zaten inşaat oyununa döndü. Hatta kilisenin verdiği tp azaltılmalı.
3. Buna da itirazım var. O zaman herkes kasabalara saldırır. Burada 15 yıllık kasabalar var. Haksız kazança sebep olur.
1) evet ben yanlış yazmışım, pardon, tek seferde çekilmeli olarak düzeltildi

2-3) Kilise ve soygun konusuna itiraz geldiğine göre gelecek yorumlara göre ileriki haftalarda raporlanabilir

cnRxx

Üye
Çalışma motivasyonu veren eşyalar kullanıldığında kilisenin motivasyonu yükseliyor ancak çalışmadan alınan tecrübe puanını arttıran güçlendirme kullanıldığında alınan tecrübe puanı artmıyor. Sonuç olarak kullanılan motive eşyasının alternatifi gelmesini veya kullanılan güçlendirmenin kilisenin tecrübe puanına da eklenmesini talep ettim. Kısacası oyun içinde oluşan anlam karmaşasını dile getirdim.

devilltown

Kıdemli Üye
  • Kilise inşası çalışma kategorisinden çıkarılmalı veya belirli güçlendirmeler kullanıldığında daha fazla TP vermeli
bu daha cok sıkıntı yaratacak.. eğer kılıse daha cok tp verıcekse inşallah kabul edılmez

cnRxx

Üye
Hepsini tek tek almaktansa toplu şekilde satın alabilmeyi tercih ederim. Öneriyi daha fazla geliştirmek gerekirse oyunda yapılabilecek ''tıklama'' işleminin en aza indirilmesini isterim. Ustalık yaparken manuel arttırmak yerine yapacağımız miktarı girerekte yapabiliriz.
Pazar

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Hepsini tek tek almaktansa toplu şekilde satın alabilmeyi tercih ederim. Öneriyi daha fazla geliştirmek gerekirse oyunda yapılabilecek ''tıklama'' işleminin en aza indirilmesini isterim. Ustalık yaparken manuel arttırmak yerine yapacağımız miktarı girerekte yapabiliriz.
Pazar
ustalık işleminde söylediğiniz durum gündeme geldi ve geliştiricilere iletildi, umarım uygulanabilir.

Toplu satın alım için satın alınmak istenenleri işaretleyip hepsini satın al gibi bir seçenek eklenmesi gerekir, buna benzer şekilde ileteceğim

SOLDEREM

Üye
Bir öneri daha; Oyun işçi kardeşlerimizden yana birazcııııkkkkkkkkkkk. Bu altın renkli çalışmaların çalışma süresi 16 adet değil 40-50 olması lazım ve tp side (tütün , kuşları kovala yani tp 50 den düşük çalışmaların) karakterin seviyesindeki tp çalışmasına en yüksek değere denk gelsin. Bir de tp veren buff lar %35 , 40 , 50 versin. Hep istiyorum ama belki biri kabul olur diye umuyorum:) Bir de biz düellocular içinde bol tp veren kıyafetler verilirse çok mutlu oluruz ama atış silahına da vuruş ( Örn; perry silah )vermeyin ne olur. Bıçağın tp var tabancanın tp yok bu konuda da yardımlarını ve aynı durum para kasanları da düşünerek yapılabilir. Yani kısacası sizden setler ile alakalı bir düzenleme istiyoruz.