• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Oyun Gelişimi ile ilgili Öneri Başlığı

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Düzenli olarak savaş açıp katılmayanlara yaptırım gelebilir
Bu durumun genel bir kural haline getirilebilmesi için "düzenli" kelimesini netleştirmek gerekir. Mesela her gün mutlaka en az 1 savaş açan oyuncu mu, haftada örnek veriyorum 4 savaş açan oyuncu mu, açtığı savaşların kaç tanesine katılmama durumunda dikkate alınmalı gibi.

Ancak Spam savaş yönetmeliğimizde şöyle bir açıklama var: spam sürecine dahil olan oyuncuları uyarma ve cezalandırma olasılığını saklı tutarız.
Bu savaşa katılmamakla ilgili değil ancak yine de uygulanabilir bir konu.

Açıkcası şu anda oyuncu cezası daha uygulanmadı (yani global olarak baktığımda genelde uyarılar söz konusu), fakat bizde spam savaş açmak bir şekilde artık adet haline getirilirse, hesap cezası gündeme gelebilir. Tabii ki oyuncular yanlışlıkla, dikkat etmeden spam savaş açabilirler, bunu dikkate almak lazım.
Bu konu şu anda gündemimizde, hangi durumlarda ceza sürecini başlatmalıyız fikir alışverişi yapıyoruz.

Deadwood22

Kıdemli Üye
Aylardır forum kapalı.. Hiç bir açıklama yapılmadan kapanan forum, gene hiç bir açıklama yapılmadan açılmış fakat forum halkında en ufak bi rahatsızlık yok :D Yönetimi eleştiriyoruz ama oyuncularda da sıkıntı büyük

devilltown

Kıdemli Üye
açan sehir atackerde yazıyor parse diye bi şehir ha birde colorado burası en serverin en aktif serveri ;)
yani burdan ne sonuç çıkartmak lazım:) EN serveri emsalmi olmalı orda 2 birliğin konsey uyelerı gerekırse ADMİN lerden destek alarak o konuyu yıllardır çözüyor her yıl cıkıyor orda bir müptezel:)

*Porthos*

Yeni Üye
Kale savaşlarına katılımı artırmaya yönelik günlük görevler (hatırı sayılır tecrübe puanı veya tahvil veren vb.) getirilebilir.

cnRxx

Üye
Oyuncuları Dini bayramlarda savaştırmayıp Milli bayramda savaştıran admin ekibini kınıyorum.

sametlevent

Aktif Üye
Ekipman yöneticisi kısmı tek sayfaya sığdırılmasın, atıyorum 20 tane ekipman seti var beşer adetten 4 sayfa olsun ve bunları düzenleyebilelim. bugün özellikle çalışmaya özel setleri seçip sonra para setlerine geçerken koca sayfada kayboluyor insan

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Kale savaşlarına katılımı artırmaya yönelik günlük görevler (hatırı sayılır tecrübe puanı veya tahvil veren vb.) getirilebilir.
Günlük görevlere kale savaşı eklenmesi talebi daha önce iletilmiş ama kabu edilmemişti. Tekrarlanabilir görevler arasında kale savaşı var ancak TPsi yüksek değil (200 TP), bu tekrarlanabilir görevin TP miktarı için öneri götürülebilir. Ancak savaşın kendisinden de TP kazanıldığı için çok yüksek bir rakam kabul edilme olasılığı düşük

GmTown üyesi düello npcleri daha sık bayılmaya başladı. Muhtemelen son güncellemelerden sonra bunlara olan talep arttığı içindir. Bunların düelloya kapanmasını engellemek için bir çözüm bulmanızı rica ediyoruz. Npclere daha yüksek hp verilmesi, hp yenileme hızlarının arttırılması veya gmtown kasabasının oteli yok edilerek bayılsalar bile düelloya kapanmamaları sağlanması tarzı bir çözüm lazım.

1700130872658.png

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
GmTown üyesi düello npcleri daha sık bayılmaya başladı. Muhtemelen son güncellemelerden sonra bunlara olan talep arttığı içindir. Bunların düelloya kapanmasını engellemek için bir çözüm bulmanızı rica ediyoruz. Npclere daha yüksek hp verilmesi, hp yenileme hızlarının arttırılması veya gmtown kasabasının oteli yok edilerek bayılsalar bile düelloya kapanmamaları sağlanması tarzı bir çözüm lazım.
Düello botlarımız, sunucularımızda oyuncu sayısı az olduğu için yaratılmış olup, TR sunucusuna özel olarak izin verilmiştir. Burada amacımız kendi seviyesinde düello atacak oyuncu bulamayan oyuncularımıza özellikle de görevler ve düello başarıları için yardımcı olmaktır.

Botların hayat puanlarını gerçek oyunculardan daha yüksektir. Botların bayılma durumunu zorlaştırdık fakat imkansız kılmadık, aynen gerçek oyuncular gibi botlar bayılabilir ve gerçek oyuncular gibi uykuya dalarlar. 8 saati değiştiremeyiz, kaldırılabilir ancak amacımız gerçek oyuncu gibi davranmaları olduğundan dolayı bayılma özelliği devre dışı bırakılmamıştır. Gerçek şu ki bu düello botları, oyuncularımız daha fazla TP kazansın amacıyla yaratılmamıştır.

Ancak belirttiğiniz gibi düellolardan daha fazla TP kazanılmaya başlanması ile birlikte, bayılma oranı arttı.

• Aslında artık aklımıza şu düşünce de gelmekte, hala oyuncularımız kendi seviyelerinde düello yapacak oyuncu bulmakta zorlanıyor mu? Durum 250 seviyeleri ile birlikte aslında değişti gibi duruyor. Yani bu durumu biraz incelememiz gerekiyor, artık gerek yoksa bu düello botları tamamen kaldırılmalı
  • Yok devam etmesi gerekecekse, HP artırılabilir miyiz ona bakacağız. Aynı zamanda biraz zorlaştırabiliriz, örneğin savulma değerleri yükseltilebilir.

SOLDEREM

Üye
Bu bayilmalarin sebebi acik aslinda tp düşürücü iksir ile yuksek levelli oyuncularin bir anda kendi seviyesine inmesinden kaynaklı. Düello botunu kaldırilmasin ben 9 saatte bir girip kilise kasacaksam sehir kurmalı oyun oynarım. En azindan kurma yaptigimda görsel olarak geçirdiğim zaman değdi derim. Şahsi fikrim botlarin hp yukseltilsin hatta yeni botlar gelsin jupiterde duel atacak kim kaldiki bir elin parmaklari kadar iki elin ki kadar bile değil. Sonra hop kilise kurmaca sonra özel günler gelsinde tarla tapana ot böcek toplamaya... Millet az bi oyunda vakit geçirmeye başladı iki sonra etkinlik bitimi yine kiliseye dönecek 9 saat emir verecek sabahtan oglen sonrası 4 de bi 9 saat emir yatmadan önce bi 9 emir sonra sıktı bu iş beni sil gitsin oyunu.

Fexus

Üye
Bence birden fazla dünya olayına bir son verip herkesi dünya 1 de toplamak gerekiyor .Tabi yönetimin işine burun sokmak istemem ama bütün dünyalarda ki oyuncularda bunu destekliyordur diye düşünüyorum . (Genel olarak)

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Bence birden fazla dünya olayına bir son verip herkesi dünya 1 de toplamak gerekiyor .Tabi yönetimin işine burun sokmak istemem ama bütün dünyalarda ki oyuncularda bunu destekliyordur diye düşünüyorum . (Genel olarak)
valla bize kalsa yaparız da bu karar The West merkez tarafından verilmek zorunda.

Daha Halikarnas kapanması onayı gelmedi. Hala o dünyaya günlük giriş yapan oyuncularımız olduğu için, bu girişler o dünyadaki aktivite olarak yansıyor ve dünyanın kapanması uzuyor, her ne kadar biz anlatsak da durumu, merkez de haklı olarak tüm ülkeler için geçerli olan kuralları uyguluyor.

SOLDEREM

Üye
valla bize kalsa yaparız da bu karar The West merkez tarafından verilmek zorunda.

Daha Halikarnas kapanması onayı gelmedi. Hala o dünyaya günlük giriş yapan oyuncularımız olduğu için, bu girişler o dünyadaki aktivite olarak yansıyor ve dünyanın kapanması uzuyor, her ne kadar biz anlatsak da durumu, merkez de haklı olarak tüm ülkeler için geçerli olan kuralları uyguluyor.
O zaman geçiş için portal mi açılsın admin hanım... misal ben d1 geçmek istiyorum bunu size dile getirsem ve bu geçiş için izin verilse yada anket yapsanız geçmek isteyenleri gecirseniz nasil olur. Valla içimiz gidiyor millet d1 de bir savaş yapıyor neredeyse kalede yer bulmak için üstünü başını yirtiyormus oyle diyorlar ben d1 yalancısıyım..

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
O zaman geçiş için portal mi açılsın admin hanım... misal ben d1 geçmek istiyorum bunu size dile getirsem ve bu geçiş için izin verilse yada anket yapsanız geçmek isteyenleri gecirseniz nasil olur. Valla içimiz gidiyor millet d1 de bir savaş yapıyor neredeyse kalede yer bulmak için üstünü başını yirtiyormus oyle diyorlar ben d1 yalancısıyım..
Böyle bir şey mümkün değil maalesef. Biz böyle bir uygulama yapmaya kalksak, diğer ülkelerde aynı talebi olan oyuncular da (ki buna EN sunucusu bile dahil) isteyecek ve işler karışacak. Bir dünyadan başka dünyaya geçiş, ancak bir dünyanın taşınma/kapanma işlemi ile mümkündür

cnRxx

Üye
Waupee'nin asil eşyaları (parlak) şu an için çalışmalardan düşürülebilecek bir aralıkta değil. Herhangi bir sandıktan da düşmüyor. Parlak premium sandıklarının veya başka sandıkların içine konulabilir.