• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Red Kit ETKİNLİK DÜNYASI - OCAK 2022 OYUNU

fetih61

Üye
Merhaba Kovboylar
Red Kit dünyasında her kale savaşından sonra şikayetler almaktayız. Anlaşarak bir kalede iki tarafa bölünerek hasar ve savulma puanı kasmak, karşıdaki daha fazla hasar alsın diye ona göre bir setle kale savaşına katılmak, anlaşmalı olarak bayrağı almak/vermek vs.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, bizim her kale savaşını kontrol etmek gibi bir durumumuz söz konusu değil. Kale Savaşlarında besleme durumuna karar vermek zordur ve genelde besleme konusu da süregelen bir durum olarak değerlendirilir, dolayısıyla şikayetlerinizi inceliyoruz ancak birebir şu kurala aykırıdır demek pek kolay değil. Anlaşılan şu ki, bir kasabanın stratejisine başka bir kasaba başka türlü bir strateji ile cevap veriyor. Kurallarımızda kasaba üyeleri kale savaşlarında farklı taraflarda oynayamaz, ilk önce saklanıp sonra saldıramaz, kale savaşlarınsa sadece şu şu setleri giyebilir, şu kadar turdan önce bayrağa gidemez vs gibi konular yoktur. Oyuncuların adil bir rakabet içine girerek oynayacağı tahmin edilerek kurallar koyulmuş...

Bizler 5 hafta boyunca oyuncularımız eğlensin, yüksek bonuslarla tatlı bir rekabete girsin, güzel zaman geçirsin diye etkinlik açtık ama görünen şu ki, Red Kit Dünyası bir çatışma ortamına döndü, bunu görmek gerçekten üzücü. Diğer yapılacak Red Kit Etkinliklerinde bu durumlar göz önüne alınarak etkinlik planlması yapılacaktır.

şu server için acaba kötü mü oldu yapmasa mıydık falan diye bence hiiiç düşünmeyin çok güzel bir server oldu atışmalar heryerde olur takmayın hiç kafanıza :) hatta bazı arkadaşlarla konuşuyoruz keşke daha çok olsa bu tarz etkinlikler diye. daha önce hızlı oynamayan arkadaşlar bile bu server biz niye daha önce hızlı oynamamışız çok zevkliymiş diyorlar . yani diyeceğim o ki elinize sağlık çok güzel bir server ucunda değil geronimo ciklet olsa yine oynarım :)

devilltown

Kıdemli Üye
KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI UNUTMAZ

bu yazdığım atasözü her oyuncu için gecerlıdır onlarda ayazı unutmayacaktır fakatttttttttttttt...

ben ALFA yım demekle olmuyor o iş ergenekonda yol gösteren ULU KURT BÖRTEÇİNE olmak şart

Son düzenleme:

Castar7

Kıdemli Üye
Şimdi birileri yine şikayetler ediyor, edebilir istediği kadar şikayet edebilir inceleme yapılmasını talep edebilir etsinler zerre umurumda değil, istersem NOEL set ile girerim istersem LİV set istersem de saçma sapan bir set bir eşya dizilimi ile girerim buna ne yönetim karışabilir ne siz. Kurallar ortada gayet açık. Bunun dışında kalkıp besliyor vs. diyorsunuz herhangi bir besleme söz konusu değil. Ben NOEL set giyip full hp bastığımda bana sadece 'beslediğimi iddia ettiğiniz kişi hasar vermiyor onun dışında 3 4 oyuncu hasar veriyor ki bunlar sizin de arkadaşlarınız o zaman ben onları da beslemiş oluyorum bu mantığa göre. Ayrıca etkinlik dünyası açıldığı ilk günden beri neredeyse her savaşta sorunu salonda dile getirdim doğru düzgün savaşın 2 savulma daha fazla toplayabilmek için saçma sapan hareketler yapmayın dedim. Ne oldu hani yaptınız 2 hafta boyunca her savaş böyle saçma sapan hareketler kendiniz hariç geride ki herkese zehir ettiniz savaşları elinize ne geçti teker teker sıralamadan düştünüz. Şimdi kalkıp 2 3 savaşa NOEL set ile geldim diye envai çeşit şikayetler atıyorsunuz.

Siz devam ettikçe bende devam edeceğim nasıl işinize geliyorsa... Bu arada o noel set +3 +4 olacak son bir hafta kala bütün yetenekler hp ye çekilecek.

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
@sleeplesslady Şu benim Noel set ile HP fulleyip savaşlara gelmem bir sakınca doğuruyor mu arkadaşlar bir açıklama bekliyor sizden :)
sizin özelinizde cevap veremem, fakat kale savaşlarında belli bir set giyilmesi/giyilmemesi ile ilgili belirlenmiş bir kural yoktur. Bazı kurallar yazılı değildir, ancak daha adil bir oyun olması açısından, oyuncular her oyunda zamanla kendi kurallarını oluştururlar, bunlara uyup uymamak ise oyuncularımızın kendi tercihidir. Bu durum pazara konulan eşyanın, başkası tarafından alınmasına benzer, oyun içinde diğer oyuncular tarafından beğenilmeyen bir davranış, ama oyun kuralları açısından bakınca yasak değil, sakıncalı değil.

DeepFearr

Aktif Üye
The West Etkinlik Yöneticiliği Kovboyluğuna,

Ustalık için ürün üretimlerinde 4 gün bekleme süresi saçma ve kaldırılması gerekiyor. Toplam 40 gün sürecek hızlı dünyada 4 gün bekleme süresini kovboylar olarak kabul etmiyoruz.
Ustalık ürün üretim bekleme süresinin kaldırılmasını arz ederim.
Oyundaki alem öyle bir şey ki aslında bu tür sınırlayıcı mekanizmaların arttırılması kanaatindeyim. öbür türlü sizin etkinlik serveride söylediğimin içine adam hileyi hurdayı işin yordamına göre ayarlar aç sanayisine yeni sömürgeler bulmuş dönemin Britanyası gibi ürünü ustalığı lak lak basar sonrada millet üstteki örneklerde olduğu gibi birbirini hileyle, illegalle suçlar aha d16 da 120 kutu yılbaşı eventinden kalma banlanmış 20 küsür 6 seviye hesap bir kasabanın üzerinde birikmiş öylece duruyor bu hesaplar kimin ana hesabını besledi tahvillerini kimlere aktardı merak konusu yani demek istediğim dünkü d16'da bile bu kadar dümen dönüyor bu etkinlik serverinde kim bilir neler oluyor bu tür mekanizmaların arttırılması şart.

Son düzenleme:

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
sizin özelinizde cevap veremem, fakat kale savaşlarında belli bir set giyilmesi/giyilmemesi ile ilgili belirlenmiş bir kural yoktur. Bazı kurallar yazılı değildir, ancak daha adil bir oyun olması açısından, oyuncular her oyunda zamanla kendi kurallarını oluştururlar, bunlara uyup uymamak ise oyuncularımızın kendi tercihidir. Bu durum pazara konulan eşyanın, başkası tarafından alınmasına benzer, oyun içinde diğer oyuncular tarafından beğenilmeyen bir davranış, ama oyun kuralları açısından bakınca yasak değil, sakıncalı değil.
yine de belirtmek istediğim bir durum var:

Red Kit dünyasında kayıtlı 80den fazla oyuncu var, belki hepsi aktif değil ama yine de oynayan çok kişi var ve kale savaşlarından herkesin aynı şekilde zevk alabilmesi, aynı şansa sahip olabilmesi açısından, kale setleri ile savaşlara girilmesi, savaşlar esnasında tüm turlar boyunca aktif savaşılması, belli kişilerin üzerine oynamak yerine adil bir savaş ortamı yaratılması, savaşları erken bitirmek üzere bayrağa erken hamle yapılmaması gibi durumlar çok daha uygun olacaktır.

Açıkcası bu tip durumlar için başka ülkelere de danıştım, ne gibi sorunlar yaşadıklarına dair, pek de geri bildirim alamadım. Bu kadar çok problem sanırım bize özel :( Birkaç kişi arasındaki çatışmanın diğer tüm oyuncuları da etkilediğini ve hatta tüm TR sunucusunu etkilediğini lütfen unutmayın, hele ki bu tip çatışmalar normal dünyalara da sıçrıyorsa...

Görünen şu ki, başka Red Kit etkinliklerinde kuralları sıfırdan yazmak gerekecek.

Son düzenleme:

Castar7

Kıdemli Üye
aynı şekilde zevk alabilmesi, aynı şansa sahip olabilmesi açısından, kale setleri ile savaşlara girilmesi, savaşlar esnasında tüm turlar boyunca aktif savaşılması, belli kişilerin üzerine oynamak yerine adil bir savaş ortamı yaratılması, savaşları erken bitirmek üzere bayrağa erken hamle yapılmaması gibi durumlar çok daha uygun olacaktır.

Açıklamanıza istinaden belirtmek isterim ki benim gerçekleştirdiğim olay ki sizde belirtmişsiniz kurallara aykırı değil. Ayrıca benim bunu yapmamda ki nedenin etkinlik dünyası açıldığı günden beri ilk savaştan beri kale savaşı sıralamasına oynayan oyuncuların kendilerinden başka hiç kimseyi düşünmeden fütursuzca karşılarına 10 tane rakibin alıp tamamen savulma puanı kasmak üzere uygulamış oldukları kişisel strateji sonucunda benim ve benim gibi pek çok oyuncunun kale savaşlarından zevk almadığı olayın tamamen kişisel menfaat ve çıkarlara dönüştüğü saptandı. Hal böyle olunca kimse eşit şartlarda yarışamaz ve rekabet edemez oldu. Kendi adıma şunu belirtebilirim ki ortada kimseyi bilerek besleme hasar puanı toplamasına yardımcı olma yada savulma puanı toplamasına yardımcı olma durumu söz konusu değildir. Bahse konu olan NOEL set tarafımda 'HAYAT PUANI' yeteneğini fazlaca verdiği için ve bende HAYAT PUANI üzerinden kendimce acemi bir strateji uyguluyorum buna da kimsenin karışması söz konusu değildir kurallar dahilindedir. Ayıca kale savaşlarından anlayan bilen eden herkes bilir ki bir kişiyi beslemek özellikle hasar konusunda pek mümkün olan bir şey değildir. Çünkü tek bir kişiden hasar alacaksınız diye pek çok defa başka oyunculardan da hasar alabiliyorsunuz. Bu teze göre sanırım NOEL SET veya herhangi bir hp yahut bir set ile savaşa giren oyuncu kendisine hasar atan oyuncuların hepsini beslemek ile suçlanabilir ki bu sanırım aşırı komik ve gülünç bir durum olur.

Rahatsız olan arkadaşlara da belirttim madem siz ilk iki hafta kendi çıkarınız menfaatiniz için benim de dahil olduğum katıldığım savaşları sabote ettiniz oyun zevkimizin içine ettiniz. Bende bundan sonra kendi çıkarlarım için kendi menfaatlerim için dediğim gibi NOEL set ile hayat puanı verip katılacağım savaşlara artık sıralamada kim öne çıkar kim çıkmaz orası size kalmış. Sürekli strateji geliştiriyorsunuz ya size göre açık hedefim ya ki ayrıca free olarak hasar konusunda besleme yapıyormuşum ya buyurun çekin 1 tane murri set verin hasara yeteneklerinizi sizde gelin atın.

Boşa kem küm etmeye bedavadan şikayetler etmeye gerek yok.

koray32

Kıdemli Üye
Herkes kendince bir şeyler yazmış çizmiş, kendini aklamaya çalışmış. Görünen o ki hile hurdasız tek adım atamaz olmuş trdeki insanlar. LÜTFEN BUNDAN SONRA BİRDEN FAZLA KİŞİYLE YAPILAN ALANLARA ÖDÜL KOYMAK YERİNE BİREYSEL ALANLARA ÖDÜL KOYALIM. ÇÜNKÜ TR OYUNCULARI ADİL REKABET NE BİLMEZ.

devilltown

Kıdemli Üye
Herkes kendince bir şeyler yazmış çizmiş, kendini aklamaya çalışmış. Görünen o ki hile hurdasız tek adım atamaz olmuş trdeki insanlar. LÜTFEN BUNDAN SONRA BİRDEN FAZLA KİŞİYLE YAPILAN ALANLARA ÖDÜL KOYMAK YERİNE BİREYSEL ALANLARA ÖDÜL KOYALIM. ÇÜNKÜ TR OYUNCULARI ADİL REKABET NE BİLMEZ.

hay agzın bal yesin yegen.... 1,cı savştan itibaren dılımızde tuy bıttı..amma bencilik daha one cıktı o ben ben dıyenelrın hepsı sıralamadan düşüyor her katagorıde.ödüller katagorı halınde olabılır ama kumpas ile alavere dalavere ıle iş tutanalra önlem alınır..
CİN OLMADAN ŞEYTAN ÇARPAMAZ KİMSE...

Son düzenleme:

ROCK

Yeni Üye
hay agzın bal yesin yegen.... 1,cı savştan itibaren dılımızde tuy bıttı..amma bencilik daha one cıktı o ben ben dıyenelrın hepsı sıralamadan düşüyor her katagorıde.ödüller katagorı halınde olabılır ama kumpas ile alavere dalavere ıle iş tutanalra önlem alınır..
CİN OLMADAN ŞEYTAN ÇARPAMAZ KİMSE...
Şu olayın nereden çıktığını dahi bilmiyorum. Fakat Red Kit'i bırakın, başka dünyada bile oynamayan biri olarak gelip oyunda maraz çıkarmak adına tüm oyuncuları etkileyen hareketler sergilemeyelim lütfen. Oyun olduğunun farkında iseniz zevk almak adına elinizden geleni yapmak adına, bırakın zevk almayı zevk vermemek için hareketler yapmayalım. İddia ettiğiniz kumpas, dalavere her ne ise ( haklı olduğunuzu varsayarsam) benim tek oynadığım dünyada gelip yaptıklarınız sizi haksız duruma sokuyor. Kim haklı kim değil bilmiyorum. Ne birileri CİN ne de herhangi biriniz ŞEYTAN. Oyun olduğunun farkına vararak oynarsak en azından kendi adıma çok memnun olurum. Birbirimizin oyun zevkine ve hakkına girmeden oynasak ya da (haklı) gareziniz bana ise mesela gelip bana düello atın, oyunun amacı doğrultusunda engel olun, ya da şikayet edin beni böyle yapılıyor diye. Ama tüm oyuncuları etkileyen hareketler bir süre sonra bizi değil sizi oyundan soğutacak. Biz sadece tanımadığımız ama oyun içerisinde belki saygı duyacağımız birine saygımızı kaybedeceğiz. İyi oyunlar.

Castar7

Kıdemli Üye
Şu olayın nereden çıktığını dahi bilmiyorum. Fakat Red Kit'i bırakın, başka dünyada bile oynamayan biri olarak gelip oyunda maraz çıkarmak adına tüm oyuncuları etkileyen hareketler sergilemeyelim lütfen. Oyun olduğunun farkında iseniz zevk almak adına elinizden geleni yapmak adına, bırakın zevk almayı zevk vermemek için hareketler yapmayalım. İddia ettiğiniz kumpas, dalavere her ne ise ( haklı olduğunuzu varsayarsam) benim tek oynadığım dünyada gelip yaptıklarınız sizi haksız duruma sokuyor. Kim haklı kim değil bilmiyorum. Ne birileri CİN ne de herhangi biriniz ŞEYTAN. Oyun olduğunun farkına vararak oynarsak en azından kendi adıma çok memnun olurum. Birbirimizin oyun zevkine ve hakkına girmeden oynasak ya da (haklı) gareziniz bana ise mesela gelip bana düello atın, oyunun amacı doğrultusunda engel olun, ya da şikayet edin beni böyle yapılıyor diye. Ama tüm oyuncuları etkileyen hareketler bir süre sonra bizi değil sizi oyundan soğutacak. Biz sadece tanımadığımız ama oyun içerisinde belki saygı duyacağımız birine saygımızı kaybedeceğiz. İyi oyunlar.

Şimdi yazdıklarını dikkatle okudum malum olaylardan haberin yok anladığımız kadarıyla ne olup bittiğini nedenlerini vs. hiç bir şey hakkında bir fikre sahip değilsin. Öncelikle bu konuya bir açıklık getirelim. yapılan eylemler tamamen sebep sonuç ilişkisine dayalı. Örneğin hızlı dünya olan RED KİT'te oynayan bir oyuncuya ustalık ürünü yaptırmak istiyorsun ve gerekli malzemelerini ayarlıyorsun yapar mısın diye sorduğunda sana verdiği cevap İSTANBUL dünyası dışında oynayan oyunculara ürün vermiyorum diyor. Şimdi buradan şuna varabiliriz evet ürün eşya vermek zorunda değil vermiyorum diyebilir ki haklıdır da bu konuda. Ama kalkıp da İstanbul sunucusu dışında oynayanlara vermiyorum diyorsa bakıyorsun ki ihtiyacın olan ürün seni sıralamada öne çıkarabilecek geçirebilecek bir ürün. Sıralamada ki rakiplerine bakıyorsun hepsi İstanbul sunucusunda oynuyor. Hal böyle iken yapılan bu çifte muamelenin bir sonucu olacaktır. He bu sonuç bütün server ı kapsar kapsamaz benim açıkçası umurumda değil. Eğer ki karşımda ki oyuncu bana bunu yaşatarak zevk alıyorsa beni geri düşürdüğünü düşünerek zevk alabiliyorsa bende tanıdığım insanları öne çıkartacak hamleler yaparak ki bunu oyun kuralları çerçevesinde yapıyorum öne çıkartabilirim.

Gelelim bahsettiğin oynadığın tek server muhabbetine, eğer ki oynadığın serverda ki oyuncular başka serverlarda diğer oyuncuları sırf kendi serverlarında oynuyor diye arkadaşı eşi dostu diye kayırıyor ise kimse kusura bakmasın Dünya 1'i bırakır Georgia'yı bırakır gelir günün 24 saati o İstanbul sunucusunda hem bana bu muameleyi yapanlara hem de diğer oyuncuları oyundan nasıl soğutur nasıl onların oyun zevkini baltalarım diye düşünür uygularım. Eğer ki siz yaptıklarınız ile benim oyun zevkimi benim rekabetimi baltalıyorsanız bende aynı şekilde sizin keyfinizi de kaçırırım oyun zevkinizi de. Herkes yaptıklarının söylediklerinin konuştuklarının nereye nelere varacağını bilecek ve ona göre hareket edecek. Hiç bir şey boş yere durduk yere yapılmaz. Bunları sana söylüyorum o sunucuda ki gerek yeni oyuncu arkadaşlar gerekse kendini bilmez oyuncu arkadaşlara iletirsin.

devilltown

Kıdemli Üye
KARDEŞİM zevk göreceli bir kavramdır ....
ben kale savsında direkt bayraga gitmeyı sevıyoruö ne yapayım siz tavşan kaç tazı tutu sevıyorsunuz dıye sizemı uymalıyım....a bayragı tutun kaldıkı tutuyorsunuzda sizde zevkınızı alın bende:)
yani sıfır sıkıntı

nedir askerdekı gibi toprakcılıkmı var İSTANBUL dan degılsen urun yok ticaret yapmam:)
ha cokda umrumuzda... 1sene ömru olmayan küvözde yaşayan bir server yarın birgün sapır sapır dökuleceksınız YALVARA YAKARA SAVAŞA gelın dıye aglamak ile salonda server ayakta kalmaz:)

ROCK

Yeni Üye
Şimdi yazdıklarını dikkatle okudum malum olaylardan haberin yok anladığımız kadarıyla ne olup bittiğini nedenlerini vs. hiç bir şey hakkında bir fikre sahip değilsin. Öncelikle bu konuya bir açıklık getirelim. yapılan eylemler tamamen sebep sonuç ilişkisine dayalı. Örneğin hızlı dünya olan RED KİT'te oynayan bir oyuncuya ustalık ürünü yaptırmak istiyorsun ve gerekli malzemelerini ayarlıyorsun yapar mısın diye sorduğunda sana verdiği cevap İSTANBUL dünyası dışında oynayan oyunculara ürün vermiyorum diyor. Şimdi buradan şuna varabiliriz evet ürün eşya vermek zorunda değil vermiyorum diyebilir ki haklıdır da bu konuda. Ama kalkıp da İstanbul sunucusu dışında oynayanlara vermiyorum diyorsa bakıyorsun ki ihtiyacın olan ürün seni sıralamada öne çıkarabilecek geçirebilecek bir ürün. Sıralamada ki rakiplerine bakıyorsun hepsi İstanbul sunucusunda oynuyor. Hal böyle iken yapılan bu çifte muamelenin bir sonucu olacaktır. He bu sonuç bütün server ı kapsar kapsamaz benim açıkçası umurumda değil. Eğer ki karşımda ki oyuncu bana bunu yaşatarak zevk alıyorsa beni geri düşürdüğünü düşünerek zevk alabiliyorsa bende tanıdığım insanları öne çıkartacak hamleler yaparak ki bunu oyun kuralları çerçevesinde yapıyorum öne çıkartabilirim.

Gelelim bahsettiğin oynadığın tek server muhabbetine, eğer ki oynadığın serverda ki oyuncular başka serverlarda diğer oyuncuları sırf kendi serverlarında oynuyor diye arkadaşı eşi dostu diye kayırıyor ise kimse kusura bakmasın Dünya 1'i bırakır Georgia'yı bırakır gelir günün 24 saati o İstanbul sunucusunda hem bana bu muameleyi yapanlara hem de diğer oyuncuları oyundan nasıl soğutur nasıl onların oyun zevkini baltalarım diye düşünür uygularım. Eğer ki siz yaptıklarınız ile benim oyun zevkimi benim rekabetimi baltalıyorsanız bende aynı şekilde sizin keyfinizi de kaçırırım oyun zevkinizi de. Herkes yaptıklarının söylediklerinin konuştuklarının nereye nelere varacağını bilecek ve ona göre hareket edecek. Hiç bir şey boş yere durduk yere yapılmaz. Bunları sana söylüyorum o sunucuda ki gerek yeni oyuncu arkadaşlar gerekse kendini bilmez oyuncu arkadaşlara iletirsin.

İlk önce bir sorununuz varsa kendiniz iletin, ben senin ya da sizin nasıl bir oluşumsanız artık elçiniz değilim başkasının da olmadığım gibi. Ama sizin gibi oyunculara ve insanlara laf anlatmaya çalıştığım için sizden çok özür dilerim. Normal hayatındaki işini de bırak gel bundan sonra o zaman olur mu?

ROCK

Yeni Üye
KARDEŞİM zevk göreceli bir kavramdır ....
ben kale savsında direkt bayraga gitmeyı sevıyoruö ne yapayım siz tavşan kaç tazı tutu sevıyorsunuz dıye sizemı uymalıyım....a bayragı tutun kaldıkı tutuyorsunuzda sizde zevkınızı alın bende:)
yani sıfır sıkıntı

nedir askerdekı gibi toprakcılıkmı var İSTANBUL dan degılsen urun yok ticaret yapmam:)
ha cokda umrumuzda... 1sene ömru olmayan küvözde yaşayan bir server yarın birgün sapır sapır dökuleceksınız YALVARA YAKARA SAVAŞA gelın dıye aglamak ile salonda server ayakta kalmaz:)
Doğru diyorsunuz, sizin gibilere laf anlatmak hataydı. Sizden de özür dilerim dayı. Yeğenlerinizi de toplayın siz de diğer dünyaları bırakıp gelin bundan sonra. Kalın sağlıcakla.

Castar7

Kıdemli Üye
İlk önce bir sorununuz varsa kendiniz iletin, ben senin ya da sizin nasıl bir oluşumsanız artık elçiniz değilim başkasının da olmadığım gibi. Ama sizin gibi oyunculara ve insanlara laf anlatmaya çalıştığım için sizden çok özür dilerim. Normal hayatındaki işini de bırak gel bundan sonra o zaman olur mu?

Keyfin bilir paşam nasıl işine geliyorsa posta güvercinliğine soyunan sensin bir şeyi şikayet etmeden önce ötesini berisini bileceksin boş boş gelip şikayetler isyanlar etmeyeceksin. Şu şöyle üstten üstten konuşunca da çok havalı oluyorsunuz bu cidden İSTANBUL serverının genel bir problemi sanırım. Neyse zevkinize bakın.. Alabiliyorsanız ! ki ayrıca basit bir hızlı dünya etkinliğini serverlar arası rekabete dönüştüren de yine senin oynadığın serverın oyunculara buraya gelip bizden şikayetler edeceğine önce onları karşına alıp doğru düzgün oynamaları gerektiğini ortak bir serverda yapılacakların bütün bir servere etki edeceğini belirtmen gerekir. Yukardan konuşma ile olmuyor sanırım..

ROCK

Yeni Üye
Keyfin bilir paşam nasıl işine geliyorsa posta güvercinliğine soyunan sensin bir şeyi şikayet etmeden önce ötesini berisini bileceksin boş boş gelip şikayetler isyanlar etmeyeceksin. Şu şöyle üstten üstten konuşunca da çok havalı oluyorsunuz bu cidden İSTANBUL serverının genel bir problemi sanırım. Neyse zevkinize bakın.. Alabiliyorsanız ! ki ayrıca basit bir hızlı dünya etkinliğini serverlar arası rekabete dönüştüren de yine senin oynadığın serverın oyunculara buraya gelip bizden şikayetler edeceğine önce onları karşına alıp doğru düzgün oynamaları gerektiğini ortak bir serverda yapılacakların bütün bir servere etki edeceğini belirtmen gerekir. Yukardan konuşma ile olmuyor sanırım..

Haklısın, çok haklısın. Benim hatam. Savaşlara da bekliyoruz seni o zaman. Bayrağa yetişemiyor diğer arkadaşlar yalnız kalıyor. İyi oyunlar.