• Merhaba Kovboy!
    Forum tartışmalarımıza aktif olarak katılmak veya kendi konu başlıklarınızı açmak için, oyun hesabınıza ek olarak bir forum hesabına ihtiyacınız var.
    BURAYA tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Red Kit 2023 HAZİRAN RED KİT ETKİNLİK DÜNYASI

Durum
Konu yanıtlara kapalı.
Oyuncu 118k olduğunu iddia etmiş (doğru olduğunu kabul etmek zorundayız). 118k dan 509kya ulaşmak ne kadar sürer sevgili adminler? Bunun üzerine siz bir hesap açıp aynı ürünü kaç dakikada bastığınızı test edebilir misiniz? Aynı süreç içinde npc düellosu attığını kendi yazdığı cevapta söylemiştir. Dolayısı ile iftira değildir.

Yukarıda bahsettiğim test işlemini uygularken eğer uygun görülürse bir video eki de buraya eklerseniz sevinirim. Sevgiler.
yukarda ustalık basarken aynı zamanda çalışmya yaptığımı söylemişsin bunun mümkün olamayacağını herkes biliyor yanı sen iftiradan öteye gidemezsin

cnRxx

Üye
Muhakkak dedikleriniz doğrudur. Burası biraz iki kişi arasında dönen sohbete girmeye başladı. Bir sorununuz var ise benim hesabımıda inceleyeceklerdir sanıyorum. Şikayet etmeniz yeterli

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
Sevgili Kovboylar,
Utsalık konusundaki yazışmalarınız ve gelen şikayetler sonucu incelemeler ve testler yapılmıştır.
Ekteki videoda Calamity Jane hesabında deneme yapılmıştır. Hesaba Kömür üretmek üzere 30.000 adet taş ve 30.000 adet odun yüklenmiştir.

Bu videodaki denemeler sonucunda ortaya çıkan duruma göre Red Kit puan değerlendirmesi yapılacaktır:

Bu videoda kısa süre içinde 100 binlerce ustalık puanı kasılamayacağını görmüş olduk. Kimseyi zan altında bırakmak istemiyorum fakat bu kadar kısa süre içinde bu puanların kasılması imkansız. Script veya hile değil bu, manuelden makroya geçiş. (Makrolar, yinelenen görevlerde yardımcı olmak için tekrarlanabilen olaylardır. Örneğin tuş vuruşu, fare tıklamaları ve gecikmeler gibi eylemlerde yardımcı olabilecek dizidir. Yani tek tuşla isterseniz binlerce diziyi aynı anda yürütebilirsiniz. Bu da diğer oyuncuların 1 kerede yaptığı hamleyi aynı süre içinde binlerce kez yapma avantajı sağlar. ) Hile mi? Bence değil. Ne diye sorarsanız diğer oyunculara üstünlük kurmak amacıyla kullanılmış bi trick. Peki bu kabul edilebilir mi? Hayır. Oyuncunun oyunun diğer motorlarında bunu kullanması da zor. Örneğin;
*Çalışma yaparken makro kullanılmış olması çalışmanın süresini kısaltmıyor. Dolayısıyla makro atamaları burada bir ayrıcalık sağlamıyor.
*Düello atarken de öyle. Tek tuşla üst üste 4 npc düellosu atmak mümkün değil.

Matematiksel olarak,
- eğer 1 salisede 1 kere scroll ile yukarı kaydırırsa, oyuncu 1 dakikada toplamda 3600 ürün üretmiş olur. Atılan ekran görüntüleri arasında 5 dakika olmakta ve toplamda 431.243 adet ürün üretilmiş. Yüksek kazançları iptal edersek ortalama 400 bin diyebiliriz. 5 dakikada totalde maksimum 18 bin adet üretmesi gereken oyuncu 400 bin adet ürün üretmiştir. yani salisenin 10/1i nden daha hızlı bir şekilde scroll kullanmış olması gerek, ki bu insan üstü bir hız gerektirmekte.

Dolayısıyla burada yapılması gereken, oyunun açığı da olmayan bir mekanik kullandığı için oyuncunun bunca emeği hiçe sayılmadan, ustalık puanından aldığı etkinlik puanının silinmesi daha makul gibi.

Bunlar benim görüşlerim, lütfen beni polemiğe dahil etmeyin. Ne kimsenin yeğeniyim ne de birinin düşmanıyım. İyi forumlar.

Son düzenleme:

sleeplesslady

Eski Takım Üyesi
Eski Takım Üyesi
İncelemelerimiz devam ediyor ancak şunu söylemek zorundayım 14:40 olarak görünen ilk görsel ile diğer görseller arasında bir kopukluk var.
İlgili oyuncunun 18/06/2023 13:00 itibari ile 118.458 adet üretimi var. 14:40 itibari ile 462.558 doğrudur

Son düzenleme:
ustalık ürünlerini ayarlayıp sayısını belirledikten sonra seri tıklayınca dediklerim geçersiz sayılıyormuş, ben bu bilgiyi yeni öğrendim. dolayısıyla oyuncu 10k ürün kasıp eğer üst üste tıklarsa kısa sürede tıkladığı sayı kadar ürün elde edebiliyor. yani 10k ürün x 10 kere tıklarsa 100k ürün elde ediliyor. bunu bilmeden mesaj atmışım.

Sevgili Kovboylar,
Utsalık konusundaki yazışmalarınız ve gelen şikayetler sonucu incelemeler ve testler yapılmıştır.
Ekteki videoda Calamity Jane hesabında deneme yapılmıştır. Hesaba Kömür üretmek üzere 30.000 adet taş ve 30.000 adet odun yüklenmiştir.

Bu videodaki denemeler sonucunda ortaya çıkan duruma göre Red Kit puan değerlendirmesi yapılacaktır:

evet arkadaşlar bende bu şekılde yaptım calamıtynın videodakı gibi basacagım ustalıgı 5000e yada 3000 e ayarlıyordum mouse tekerleğiyle 3-4 dakikamı alıyordu sonra ürete çok seri bir şekılde ard arda basınca 5000 den çok sayıda rapor elde ediyordum olay bu zaten bilinen birşey calamity tek seferde 25k basmış gayet basit ve mümkün

levis501

Kıdemli Üye
Az önce kendi mouse'um ile deneme yaptım. Ustalıkda ürün sayısını mouse tekerleği ile artırmak ile yaklaşık 45 saniyede 4500 ürüne ulaştım. Yıllardır aynı model mouse kullanıyorum. ( Logitech M705 ) Yeni iken tekerlerini hızlıca çevirdiğimde son derece hızla dönüp ürün sayısını bi anda artırdığını biliyorum. Tabi zamanla mouse eskiyor, toz, kir bu hızı düşürüyor.
Ürün sayısını bozabilecek tek bir şey var o da envantere yeni bir eşya yada ürünün girmesi. Yani tamda o sırada bir çalışmanın bitmesi işi zorlaştırır.

fatih2547

Aktif Üye
Bence bazı konularda script kullanmak sakıncalı olmamalı
Oyun yazılımsal olarak bazı şeyleri geliştirmede maalesef çok pasif
Ustalık üretimi yapılırken oraya boş sekme bırakıp adet sayısını girip sayısı üret tıklamak gibi bir şeyler geliştirilebilinir

Castar7

Kıdemli Üye
Ürün sayısını bozabilecek tek bir şey var o da envantere yeni bir eşya yada ürünün girmesi. Yani tamda o sırada bir çalışmanın bitmesi işi zorlaştırır.
Aynı şeyleri bende söyledim abi bakılması gereken şey aslında macrolu ne kadar basıldığı vs. den ziyade basılırken çalışma yapılmış mı yapılmamış mı önemli olan o. Ki herkeste biliyor son dakika ya kadar bekletip son dakika toplu basabilmenin macrosuz ne kadar zor olacağını bazı şeyler işte aşikarda ne şiş yansın ne kebap muhabbeti. Ki çalışmalara ek olarak tüccara o dakikalarda bir şeyler satılmışmı vs. vs. yani ustalık ürünü üretirken aynı dakika ve zaman diliminde başka ne işlemler yapılmış aslında bunların incelenmesi daha makul.

cnRxx

Üye
Aytarrağı adlı oyuncunun 18.06.23 saat 21.45'te forumda yazdığı yazı

''daha oyunu öğrenememişsin dostum sen tek tek tıklayarak ustalığını basmış olabılırsın ama bu sadece acemilerin ve yeni başlayanların yapacağı bir hata ama benden öğrenmiş ol birdaha ustalık basarken mousenin tekerleğini kullanmayı bilirsen sende seri bir şekilde ustalık basabilirsin''

Yani benim 1 er 1er ustalık bastığımı düşünüp bana acemi söyleminde bulunup kendisini mouse tekerleği kullanan bir oyun dahisi olarak tanımlamıştır. Video paylaşıldıktan sonra ''ben de böyle yaptım'' olmuş sanıyorum.
Atılan videoda da benim bahsettiğim ustalık puanlarının legal bir şekilde mümkün olduğu gösterilmiş. Kişinin nasıl yaptığını uzaktan tespit etmek zor. Video için teşekkür ederim. Diğer cevapler ve gösterilen ilgi için de. İyi forumlar.

Ek1: §6) Hatalar
Oyun nihai bir ürün değildir ve sürekli olarak geliştirmeler ve iyileştirmeler yapılmaktadır. Bu nedenle beklenmedik hataların olması normaldir. Bir hatayı avantaja çevirerek kullanmak yasaktır. Eğer bir hata tespit edilmişse destek birimine iletilmelidir.

Ek2: Ben belirli bir sayıya ayarlanıp hızlıca 2 kere basıldığında aynı sayıda 2 tane rapor aldığımızdan haberim yoktu. Aytarrağı adlı oyuncudan özür dilerim.

Son düzenleme:

akin1

Kıdemli Üye
Dünden beri konuya bakıyorum yazmayım yazmayım diyorum ama yazmazsam olmayacak. Benim bir iddiam yoktu ama son saatlerde bende ustalık ürünlerimi geliştirdim yaklaşık 60k ürünü geliştirmem yarım saat kadar sürdü, yarım saat kadar başka hiçbir şey yapamadım ama burada 3-5kya ayarlayıp hızlıca bassaydınız oluyordu muhabbetine çıldırıyorum.

Bu kadar oyun açığını bilmediğim için ben şu an kendimi geri zekalı gibi hissediyorum, ben moronum, bunu bilmediğim için yarım saat kadar sayaç yükseltmeye çalıştım.

Sevgili Kovboylar,

Bu şimdi oyunun bir özelliği mi? Hata mı? Hata ise düzeltilecek mi? Hatadan faydalanmak oyun kurallarına aykırı değil mi? Hatayı düzeltmişken ürün sayısını tıklayarak yada teker çevirerek değil de yazarak belirttiğimiz bir sistem getirilebilir mi?

cnRxx

Üye
Sen olarak, etkinliğin bitiş günün sabahı watsuki oyuna gelip bazı oyuncuların(kim oldukları belirtilmedi) elde ettikleri nakitleri kasabadan eşya alıp bunları satıp tekrar para elde ettiklerini tespit ettiklerini söyledi. Bu olayın manipüle olduğunu ve gerekli işlemlerin yapılacağı belirtildi. Bu gösterilen videodan watsuki'nin söyledikleri arasındaki fark nedir?

kacak47

Üye
Değerleri Oyuncularımız;

Sonuçlarla ilgili incelemelerimiz sürüyor. Bizde sonuçları hemen açıklayıp kazanan oyuncularımızı ilan etmek ve ödülleriyle kavuşturmayı isterdik ancak şikayetleri incelemek ve karara bağlamak durumundayız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
kasabadan alıp gene tücara satanları unutmayınız arada kaynamasın acelemiz yok bekleriz :=)

kacak47

Üye
Sen olarak, etkinliğin bitiş günün sabahı watsuki oyuna gelip bazı oyuncuların(kim oldukları belirtilmedi) elde ettikleri nakitleri kasabadan eşya alıp bunları satıp tekrar para elde ettiklerini tespit ettiklerini söyledi. Bu olayın manipüle olduğunu ve gerekli işlemlerin yapılacağı belirtildi. Bu gösterilen videodan watsuki'nin söyledikleri arasındaki fark nedir?
arada baya büyük fark var 1.000.000 paran var bunu alıp satarsan 4-5 defa katlama şansın var ama ustalıkta öyle değil elinde malzeme yoksa ona imkan yoktur mause yi kulanma farkı var bende bilmiyordum bu olayı 5000 ayarlayıp tek sefer basardım ama net pc hızlı ise 10-15 defa basma imkanın var

cnRxx

Üye
Arada büyük fark olması bu olayın üstünü kapatmaz. Kabullendiğiniz için teşekkürler. Umarım admin ekibi de aynı hassasiyet içerisinde olur.

cnRxx

Üye
arada baya büyük fark var 1.000.000 paran var bunu alıp satarsan 4-5 defa katlama şansın var ama ustalıkta öyle değil elinde malzeme yoksa ona imkan yoktur mause yi kulanma farkı var bende bilmiyordum bu olayı 5000 ayarlayıp tek sefer basardım ama net pc hızlı ise 10-15 defa basma imkanın var
Bilmiyordum diyorsunuz ama dünden beri bu kişiyi savunuyorsunuz. ADAMCILIĞI BIRAKINIZ. KURALLARA ODAKLANINIZ.

kacak47

Üye
Bilmiyordum diyorsunuz ama dünden beri bu kişiyi savunuyorsunuz. ADAMCILIĞI BIRAKINIZ. KURALLARA ODAKLANINIZ.
5000 ayarladıktan sonra 10 yada 20 defa şuç ise cezasını çeksin :) 5000 ayar cekip 10 defa basmaya mı suç diyecez hangisine diyecez benim onu savunmam neticeyi değiştirmez 118 k yı gördüm diyordum sizler 78k rapor atıp manupele etmeye çalıştınız merak etmeyin her şey olacagına varır yanlış hesap BAĞDATAN DÖNER..

Durum
Konu yanıtlara kapalı.